Malcolm Gladwell: Outliers

Malcolm Gladwell, de auteur van The Tipping Point en Blink, heeft een nieuw boek geschreven, Outliers. Zelf kwam ik het boek vorige week in de boekhandel tegen en heb het maar direct aangeschaft. Inmiddels ben ik op de helft, en het is een aardig boek.

Waarom hebben Steve Jobs en Bill Gates zo veel succes (rond dezelfde periode geboren)? Waarom zijn professionele ijshockeyspelers bijna allemaal in januari, februari of maart geboren? Waarom zijn sommige mensen met een bijzonder hoog IQ in staat om dit volledig te benutten en anderen niet?

Aan de hand van dit soort vragen graaft Malcolm Gladwell diep in de geschiedenis van succesvolle personen. Hij legt bloot wat de achterliggende redenen van hun succes zijn. Vaak ligt dit aan gewoon geluk, op het juiste moment (geboren zijn) en op de juiste plek zijn.

In het New York Magazine staat een artikel over het nieuwe boek.

Be Sociable, Share!

Leave a Reply